خانه / مبانی نظری / مبانی نظری انواع راهبردهای تنظیم شناختی هیجان

مبانی نظری انواع راهبردهای تنظیم شناختی هیجان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
مبانی نظری انواع راهبردهای تنظیم شناختی هیجان

مبانی-نظری-انواع-راهبردهای-تنظیم-شناختی-هیجانمبانی نظری انواع راهبردهای تنظیم شناختی هیجان
دارای ۲۰ صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::

مدل های نظری و انواع راهبردهای تنظیم شناختی هیجان
     تنظیم هیجان همراه همیشگی آدمی است که به مدیریت یا تنظیم عواطف و هیجان ها کمک می¬کند؛ به انسان توان سازگاری بیشتر به خصوص بعد از تجارب هیجانی منفی را می¬دهد (موریس، سیلک، استینبرگ، کایور و رابینسون ، ۲۰۰۷). در بیشتر مطالعات تنظیم هیجان همسان با مقابله¬ی شناختی فرض می¬شود و در کل به راه¬های شناختی مدیریت عواطف با استفاده از اطلاعات برانگیخته¬ی هیجانی گفته می¬شود. فرآیندهای شناختی می¬توانند به ما کمک کنند تا بتوانیم مدیریت یا تنظیم هیجان¬ها و یا عواطف را بر عهده بگیریم تا از این طریق بر مهار هیجان¬ها بعد از وقایع اضطراب¬آور و تنیدگی¬زا توانا باشیم (گرنفسکی و کراجی و اسپینهاون، ۲۰۰۲).

مدل¬های نظری و انواع راهبردهای تنظیم شناختی هیجان

     در طی سال¬ها، مدل¬های نظری متفاوتی راهبردهای خاص متفاوتی را به عنوان راهبردهای سازگارانه یا راهبردهای ناسازگارانه در نظرگرفته¬اند (بیلینگ و موس ، ۱۹۸۱، فالکمن و لازاروس ، ۱۹۸۶، هر دو به نقل از آلداو و همکاران، ۲۰۱۰). به طور اولیه، رویکرد شناختی- رفتاری در آسیب شناسی روانی، دو راهبرد تنظیم شناختی هیجان (بازارزیابی و حل مسئله) را به عنوان راهبردهای سازگارانه در نظر گرفتند بازارزیابی شامل تفسیرها یا چشم-اندازهای مثبت داشتن به موقعیت استرس¬زا به عنوان شیوه¬ای برای کاهش دادن استرس در نظر گرفتند (گراس، ۱۹۸۸).
     از طرف دیگر، مدل تاثیرگذار تنظیم هیجان گراس (۱۹۹۸) بازارزیابی را به عنوان راهبردی که منجر به پاسخ¬های هیجانی و فیزیکی مثبتی به محرک برانگیزاننده¬ی هیجان می-شود، مدنظر قرار داد. هم¬چنین، پاسخ¬های حل مسئله تلاش¬های هشیارانه¬ای در جهت تغییر یک موقعیت استرس¬زا می¬باشد. حل مسئله اغلب به عنوان یک فعالیت هدفمند و خاص در حل یک مشکل در نظر گرفته می¬شود (شامل راه¬حل¬های بارش ذهنی و برنامه¬ریزی کردن برای یک فعالیت)، اگرچه پاسخ¬های حل مسئله به طور جهت دار و مستقیمی، هیجانات را تنظیم نمی¬کنند ولی می¬توانند تاثیر مفیدی بر هیجانات با تعدیل و حذف کردن استرسورها، داشته باشند. جهت-گیری ضعیف حل مسئله پایین یا مهارت¬های ضعیف حل مسئله، فرض شده¬اند که به افسردگی و اضطراب سوءمصرف الکل و اختلالات خوردن منجر می¬شود و  در مقابل، سرکوب و اجتناب، به عنوان پاسخ¬های ناسازگارانه به استرس¬های گوناگون، عوامل خطری برای رفتارهای ناسازگارانه (سوءمصرف مواد و اختلالات خوردن) می¬باشند (آلداو و همکاران، ۲۰۱۰).

دانلود فایل

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

درباره ی selludow

همچنین ببینید

مبانی نظری ساختار حافظه و انواع حافظه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins. مبانی نظری ساختار حافظه و انواع …